מדידות קרינה - בדיקה משולבת לבתים פרטיים

בדיקות קרינה ביתיות

בבדיקת הקרינה מבוצעת סריקה ייסודית של אזור המגורים לחיפוש מקורות סיכון קיימים. המדידות מבוצעות על ידי מודדים מנוסים מאוד המוסמכים על ידי המשרד להגנת הסביבה. בבדיקה המשולבת נבדקים מקורות קרינת רדיו כגון אנטנות סלולאריות, תקשורת, רדיו וכו'. כמו כן נבדקים כל מקורות החשמל בבית: ארונות חשמל, קווי מתח, מכשירי חשמל וכו'.

כיצד מבוצעת בדיקת קרינה ביתית?

בדיקת קרינה ביתית מטרתה להבטיח כי רמת הקרינה בבית נמוכה ואינה מסכנת את הדיירים.. ביומיום אנו חשופים לקרינה ממקורות רבים מבלי שנדע או נרגיש בכך, כגון : אנטנות הסמוכות לאזור המגורים , קווי חשמל מחוץ למבנה , ארונות חשמל , מכשירי חשמל ביתיים , תנורי מיקרוגל , נתבים אלחוטיים ועוד. . לכן מומלץ לבצע בדיקת קרינה ביתית בכל בית בו מתגוררים אנשים וישנם ילדים.

האם אתם חשופים לקרינה אלקטרומגנטית בביתכם? חב' גל סייף מתמקדת בשלושה סוגי איומים פוטנציאלים במהלך ביצוע הבדיקה:

(א) בדיקת קרינה מרשת הסלולר ומתקני שידור אלחוטיים

בבדיקות מבוצעת סריקה יסודית של אזור המגורים לחיפוש מקורות סיכון קיימים בבדיקה  נמדדת הקרינה הקיימת מכל מקורות קרינת הרדיו כגון : אנטנות סלולאריות,אנטנות רדיו, מכשירים אלחוטיים, ציוד תקשורת, רדיו וכו' בבדיקה מבוצעת סריקה של חלונות הקירה, מרפסות , גגות וכן פנים הדירה כדי לוודא שאין הדיירים חשופים לקרינה מאנטנות קרובות.

 

(ב) בדיקת קרינה מרשת החשמל ( שדה מגנטי)

בדיקת הקרינה מרשת החשמל נערכת תוך כדי סריקת כל מקורות הולכת החשמל הקיימים בבית ובסביבתו הקרובה  כגון ארונות חשמל, קווי מתח גבוהה חיצוניים ,שנאים חשמל וכו'. קרינה בתדרי החשמל חודרת בקלות קירות ולכן קיימת חשיבות בבדיקה זו לסריקת כל החדרים וקירות מתחם כדי לזהות גם חדירת קרינה מחוץ לדירה.

 

 (ג) בדיקת קרינה ממכשירי חשמל

בדיקת קרינה ביתית חייבת לכלול בדיקת קרינה של מוצרי חשמל ביתיים. את מכשירי החשמל יש לבדוק בעת הפעלה! עם דגש על מוצרי חשמל אליהם אנו חשופים בתדירות גבוהה. הרבה פעמים אנו חשופים, ללא ידיעתנו, לקרינה ממושכת ממכשירי חשמל כגון רדיאטורים ותנורי חימום חשמליים שדולקים בחדר הילדים לאורך כל הלילה. בדיקת קרינה ביתית פשוטה של מוצרי החשמל יכולה לאתר מכשירי חשמל פולטי קרינה שעלולים להזיק לבריאות. בבדיקה זו ניתן לקבוע את מרחק הבטיחות ו/או זמן החשיפה המותר לשהייה ע"פ עוצמת השדה האלקטרומגנטי.

 

המדידות מבוצעות על ידי מודדים מנוסים מאוד המוסמכים על ידי המשרד להגנת הסביבה עם ציוד המדידה המתקדם בעולם, הבדיקה כוללת דו"ח טכני כולל פירוט הממצאים מסקנות והמלצות.

 

לאחר ביצוע הבדיקה תוכל להיות שקט ובטוח שהבית שלך נקי מקרינה מזיקה.